Конспект заняття з театралізованої діяльності «Хто в будиночку живе?» Для дітей молодшого дошкільного віку. Конспект заняття лялькового театру


гра-заняття "Подорож до театру" - Комунальний дошкільний навчальний заклад №1 "Гвоздичка"

Мета: Ознайомити дітей із різними видами театру,поширити їхні уявлення про театр,ознайомити із театральними термінами. Удосконалювати логічні операції,класифікації, вчити розрізняти емоції людей; розвивати мислення, пам’ять,музичні та творчі здібності,вміння емоційно сприймати виставу. Виховувати естетичний смак та любов до різних видів мистецтв.

Обладнання: мультмедійна презентація, CD-програвач, магнітна дошка, декорація лісу,хатини,стіл,муляжі,штучні квіти,афіша, наголовники із зображенням казкових персонажів, дидактичні ігри.

Хід гри

Вихователь заносить до групи чарівну скриньку.

Вихователь. Діти,погляньте що я принесла до вас!В цієї скриньці дуже багато цікавого.

А саме головне ви дізнаєтесь пізніше. Зараз я пропоную вам пограти в гру.

Гра “Мімічний кубик.”

( На кубику зображені фрукти і овочі)

Мета: Треба на обличчі відобразити їх смак.

Вихователь. Молодці. Діти, а вам сподобалась ця гра. А я вам пропоную пограти ще в одну гру .

Гра” Віяло”

Вихователь. Я вам покажу зображення облич, а вам треба промовити вираз” У нас гості”, з такою інтонацією в голосі, який настрій ви бачите на обличчі.

Вихователь. Тепер пропоную пограти ще в одну гру.

Гра” Найди пару казковому герою”.

На дошці персонажі казкових героїв. Взяти картку і знайти пару казковому герою. Якщо персонажі підібрані вірно, то відкривається слово “МОЛОДЕЦЬ”.

Запропонувати дітям його прочитати.

Вихователь. Діти, ви любите казки?

Казку можна послухати,подивитись,прочитати,а можна і скласти самому. А також можна подивитись в театрі.

Вихователь. Діти, а ви знаєте які бувають театри? ( відповіді дітей) Вихователь показує на столі виставлені деякі види театру.

Вихователь. Грає, хто в театрі ролі? Ну звичайно ж то.... актори.

Коли ти завітаєш до театру, то зустрінеш своїх улюблених казкових героїв. А зустрітися з ними тобі допоможуть люди, які грають персонажів ,виконують ролі. Їх називають акторами.

Повторіть будь-ласка зі мною вірш.

“ Перенестись у світ казки,

У театрі побувати,

Допоможуть нам герої,

їх актори звати.”

Вихователь. Діти, а ви знаєте хто ще працює в театрі?(відповіді дітей)

Зараз ми з вами подивимось які є професії в театрі.( Показ на слайдах професій театра).

Вихователь. Діти, а ви б хотіли побувати в театрі, подивитись казку? Я вам обіцяла сюрприз - це запрошення до театру.(вихователь дістає із скриньки це запрошення)

Діти, давайте з вами пограємо в театр. Хто хоче бути актором?

Будь-ласка ідіть в гримерку і готуйтесь до вистави.

Вихователь. Поки наші актори готуються до вистави, ми з вами повторимо правила поведінки в театрі.(Відповіді дітей).

Фізхвилинка

З тобою гуляєм весело

В театр ми йдемо (крокуємо на місті)

І пісеньку співаємо

Тря-ля-ля, тря-ля-ля (4 плеска)

В театр ми йдемо(крокуємо на місті)

Тря-ля-ля, тря-ля-ля.(4 плеска)

Ми пісеньку співаємо(крокуємо на місті)

Вихователь. Діти, кожен театр починається з гардероба. Я вам пропоную пограти в гру.

Гра”Гардероб”

( Треба знайти шляпу казковому герою)

Вихователь: Поки наші актори готуються. Ми виконаємо таку вправу.

Вправа” Розташуй правильно”

Діти обирають будь-яку ілюстрацію, уважно розглядають її, визначають чи правильно розташував послідовність їх появи у творі відповідною цифрою

Вихователь. Діти,я вам купила квитки в театр. Будь-ласка, візьміть квитки і сідайте згідно вашого місця, зараз будемо дивитись казку.

Драматизація казки «Лисиця та кіт»

Вед. Ось постукала в віконце

Тепла,сонячна весна

Гарно квіти закружляли

Чудову казку починали

Вальс квітів

Вед. Біля зеленої ялини

та біля кущика калини

Лисичка в хаті проживала

і добре господарювала

(виходить лисичка з хатини під пісню « Я красуня лісова», робить рухи)

Лисичка: У лісі казковому я проживаю

Тут кожен листочок, травинку я знаю

Та тільки ще друга ніяк не знайду

Щоб разом ділити і радість й біду

Вед. Аж тут прокинувсь кіт-воркіт

( виходить під музику Кіт. Потягується)

Кіт: Ой, Як міцно я дрімав

Поки хтось не заважав( показує на лиску)

Лисиця: Хто ж бо ти?

Мерщій назвись

Та чемненько уклонись!

Кіт: Я – благородний дуже пан

І дуже мужній я гетьман

Та зараз я звичайний кіт

Без сала, мяса та чобіт

Вже постарів я, облінився

І діду й бабі не згодився

Лисиця: а я заможна дуже пані

У мене шубка,бачиш,гарна?

Ходімо до мене в хатку жити

Будемо удвох життю радіти

(обійнялися,зайшли до хати)

Вед. Нагодувала лисичка кота та й вклала спочивати, сама ж була чепурною господинею – вийшла з хати подвір’я підмітати( виходить підмітає,наспівує, вибігає під музику зайчик)

Заєць: Привіт,Лисиця хвостата

Лисиця: привіт,зайчику горлатий

Зайчик: що в тебе сталося,руда?

Лисиця: У мене радість - а тобі біда

Я чоловіка собі завела

А що сердитий – то й не кажи

Їсть геть усе. Що йому не даси

Добре, піду я, немає коли

Вед: Як почув оце все зайчик, то дуже злякався,

Побіг звідти він мерщій, під кущем сховався.(ховається під кущ)

Тут звірята поспішали, на галявині відпочивали

(Виходять під музику вовк, кабан, ведмідь, білка, їжак).

Зайчик теж до друзів подався

Щоб усе це розказати, чого він злякався( виходить, труситься)

Ведмідь:Зайчику, що з тобою сталось, що з тобою вкоїлось?

Чого так перелякався, чи чого наснилось?

Кабан: Зайчику, поглянь на мене, який ти смішненький,

І чого ти так злякався, дурнику маленький?

Білка:

Іди, зайчику, сюди, розкажи скоренько,

Хто тебе так налякав, ти ж моє серденько?

Вовк:

Чого зайчику тремтиш, як ота осика

Кажи нам усе мерщій, щоб не було лиха.

Їжак:

Ой, зі сміху я помру, дивлячись на тебе

І з якого таки дива так тремтіти треба?

Заєць: Здорові будьте! Вітання всім!

Я новину вам лиху розповім

У нашої лисички з’явився чоловік

Такий страшний та лютий

Що ледве я утік

Не знаю,хто він,звідки

Та знаю. Що лихий

Господар у лисички

Зажерливий, бридкий!

Вовк: Давайте поміркуємо на цей переполох

Смачного наготуємо ,запросимо обох

Білка: а доки все варитись

Тут буде в добрий час

Ти, зайцю,не барися

І клич гостей до нас ( заєць вибігає)

Вед. Ось так порішило собі лісове товариство та почало на стіл накривати.( під українську пісню, після того ховаються)

Вед. А тим часом заєць прибіг до лисиці.

Заєць: Гей,лисичко, ти ходи

Та близенько підійди

( лисичка виглядає у віконце)

Лисиця: от морока вже мені

Кажи швидше,що тобі?

Заєць: Бери свого чоловіка

та удвох до нас ідіть

Ми на ваші з ним гостини

на галяві стіл накрили

Лисиця: ці слова мені миліші

А тепер тікай хутчіше!( заєць убігає)

Вед. Звірі стіл накрили ,відразу поховались,

Хто в кущі, хто за пеньок – всі порозбігались!

А гості довго не барились

і з подарунками з’явились

Кіт: А ми в гості йдемо бочку меду несемо,

Лисиця: Ще горішки лісові, та ці квіти лугові.

Кіт:А де ж звірі всі пропали? Ніхто не стрічає?

Лисичка:Всі звірі у лісі зараз поховались,

Бо дуже тебе вони налякались.

Кіт: А чого мене боятись, я ж не буду тут кусатись?

Що я можу їм зробити? Можу лиш мишей ловити,

Можу випити сметану, коли з глечика дістану,

Можу вкрасти м’ясо, сало, та за це перепадало!

(Виходять всі звірі)

Вовк:Де ти, зайчику, скажи, бачив диво – велетня?

Кабан:Та хіба йому під силу з’їсти так багато звірів?

Чи втопити у болоті, чи іще чого зробити?

Білка. В страху очі ох, великі!

Кіт: Хочу з вами в лісі жити, з усіма вами дружити,

Буду ліс охороняти, мишей сюди не пускати.

Щоб по лісу не гуляли, та коріння не псували.

Звірі. Добре, добре ми вітаємо тебе в нашім лісі,Живи собі у лисиці у добрі і втісі!

Приєднуйся ти до нас святкувати в добрий час!

Всі беруться за руки танцюють та співають.

Пісня дружби

( вихователь підводить підсумок)

Кiлькiсть переглядiв: 2955

voznesensk-dnz1.edukit.mk.ua

Конспект заняття «Театр в коробці»

ирина Меньшенин Конспект заняття «Театр в коробці»

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

по пізнавально-мовному розвитку, інтегроване заняття.

в підготовчій до школи групі

«Театр в коробці»

вихователь:

Меньшенин Ірини Володимирівни

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

Освітня програма: Орієнтовна загальноосвітня програма дошкільної освіти «Від народження до школи» під редакцією М. Є. Веракси, Т. С. Комарової. М. А. Васильєвої.

Тема: «Театр в коробці»

Вікова група: 6-7 років Кількість дітей: 12

Форма організації (групова, подгрупповие, індивідуальна, парна) групова

Інтеграція освітніх областей і видів діяльності (ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, сприйняття художньої літератури, продуктивна і ін.): Комунікативна, ігрова, музичне сприйняття, рухова діяльність, пізнавально-дослідницька, сприйняття художньої літератури.

Засоби (наочні, музичні, мультимедійні та ін.): Книги: «Які бувають театри» (серія дидактичний матеріал в картинках,

І. Дешкова «Загадки Терпсихори», Н. Смирнов «І ... оживають ляльки», коробка, намиста, надруковані герої казки, кольоровий папір, блискітки, фломастери, ножиці, клей.

Завдання освітньої програми

Завдання з урахуванням індивідуальних особливостей вихованців групи

Навчальні: формувати у дітей уявлення про види театру: опери та балету, драматичному театрі, театрі юного глядача; розширювати уявлення про специфіку театральних професій: актора, режисера, гримера, декоратора-оформлювача, костюмера, гардеробниці, каса, білетерка.

Розвиваючі: Розвивати пізнавальний інтерес, творчі здібності, активізація пам'яті, мислення, уваги і уяви.

Виховні: Виховувати повагу до людей різних професій.

Виховувати навички співпраці.

хід взаємодії

етапи

заняття

Зміст діяльності Діяльність (дії) педагога Діяльність (дії) дітей

плановані результати

Організаційний момент -Собралісь всі діти в коло.

Я-твій друг, і ти мій друг.

Міцно за руки візьмемося,

І один одному посміхнемося.

- Хлопці, ви знаєте що таке театр? (відповіді дітей)

- Театр - це чарівний світ мистецтва, перевтілення, мрії. Театри бувають різного призначення. У драматичному театрі показують вистави веселі і сумні. У театрі балету танцюристи і балерини під музику розповідають історію за допомогою красивих рухів, тобто, мовою танцю. В опері актори не розмовляють на сцені, а про все співають. А в театрі юного глядача проходять постановки для дітей. Загримовані актори на сцені виконують ролі персонажів в казках або різних історіях. У лялькових спектаклях - керують ляльками і озвучують їх своїми голосами.

- З чого починається театр? (З гардероба)

- Де виступають актори? (На сцені)

- Що ще є на сцені? (Декорації, куліси, освітлення)

- Хто працює в театрі? (Актори, режисер, освітлювач, костюмер, гример, декоратор-художник)

- Хто і чим зайнятий? (Режисер ставить спектакль; сценарист пише сценарій; актори виконують ролі; костюмер шиє костюми; гример гримує артистів; освітлювач відповідає за освітлення сцени; декоратор-художник відповідає за оформлення сцени)

- З якими театрами ви зустрічалися в нашому дитячому садку? (ляльковий, настільний, тіньовий, рукавички, пальчиковий, маріонетки)

- Сьогодні ми з вами будемо створювати театр в коробці, а яку постановку ми будемо виконувати, ви дізнаєтеся з загадки:

Звірі жили в тім домі,

Але ведмідь зламав їхній будинок,

Він залізти в нього не зміг ...

Це казка. (ТЕРЕМОК)

Мотивація дітей на заняття

Задає питання, які виявляють знання дітей про театр. доповнює розповіді дітей новими відомостями про театрах

Опитування дітей про театр, внести в розмовну мову нові слова, такі як гардероб, декорації, куліси, костюмер, гример, запитати як діти думають, що позначають ці слова

Запитує про театрах які є в дитячому

саду

загадує загадку, пропонує дітям створити свій театр

Стоять у колі, повторюють слова за педагогом, один одному посміхаються.

Слухають педагога, відповідають на питання

Відповідають на питання

Розповідають про те що вони думають про професії в театрі, слухають доповнення педагога про нові словах

Відповідають на питання педагога

Слухають і відгадують загадку, приймають пропозицію педагога на виготовлення театру

Формування у дітей уявлення про видах театральної діяльності.

Формувати і розширювати інтерес до театральних професій.

Активізація пізнавального інтересу творчих здібностей.

Активізація пам'яті, мислення, уваги.

Основна частина Правильно ми сьогодні будемо розігрувати казку «Теремок», а хто, які ролі буде виконувати, ми визначимося з допомогою жеребкування (вихователь дітям роздає геометричні фігури різного кольору, відповідно до обраної фігурою дитина займає місце за столом. На столі стоять відповідні знаки )

- Перш, ніж приступити до роботи давайте розігріємо руки.

пальчикова гімнастика

Hу-ка, братці, за роботу!

Покажи свою полювання.

Великому - дрова рубати.

Печі все - тобі топити.

А тобі - воду носити.

А тобі - обід варити.

А малятку - пісні співати.

Пісні співати, та танцювати,

Рідних братів забавляти.

Для кожної підгрупи дітей певне завдання:

1. Підгрупа виконує роль акторів (дітям лунають образи героїв, які потрібно вирізати з паперу і прикріпити до власників.) На столах: ножиці, клей, клейонки для клею, серветка, герої казки, намальовані на папери;

2. Підгрупа виконує роль художників - декораторів (оформляють коробку у вигляді сцени) На столах: ножиці, клей, серветки, клейонки для клею, кольоровий папір, різні блиски, намистини і т. Д.,

Задає питання, вислуховує відповіді дітей, домагається правильних і повних відповідей.

Показує пальчиковую гімнастику

Дає кожній групі певне завдання Відповідають на питання повним відповіддю

Відповідають на питання, ведуть діалог з педагогом

Виконують пальчиковую гімнастику

Діти займають свої столи, вислуховують завдання і починають майструвати Активізація пам'яті, мислення, уваги.

Формування навичок співпраці.

Проявляють активність до спільної діяльності;

Уміння взаємодіяти з однолітками під час спільної роботи.

Формування навичок співпраці.

Самостійна діяльність самостійна діяльність.

Під час самостійної діяльності хвилин. проводитися Физминутку.

- Хлопці, давайте покажемо, як дружно і весело звірі живуть в теремку.

Як у наших у звірят

Лапки весело стукають:

Топ-топ-топ, топ-топ-топ,

А втомилися ніжки,

Ляскають долоньки:

Хлоп-хлоп-хлоп, хлоп-хлоп-хлоп,

А потім в прісядочку

Танцюють звірі поряд.

А як кинуться бігти -

Нікому їх не наздогнати.

Пропонує перерватися на час і провести физминутку

Діти разом з педагогом проводять физминутку Активізація рухової діяльності

Основна частина Обігрування казки без попередньої підготовки, в ролі героїв діти підготовчої групи.

- Стоїть у полі теремок, теремок. Він не низький, не високий, не високий. Як по полю, полю, муха летить, біля дверей зупинилася і стукає

- Хто, хто в теремочке живе? Хто, хто в невисокому живе?

- Ніхто мусі не відповів. Залетіла вона в теремок і стала там жити.

- Стоїть у полі теремок, теремок. Він не низький, не високий, не високий. Як по полю, полю, жаба стрибає, біля дверей зупинилася і стукає: «Тук-тук-тук».

- Хто, хто в теремочке живе? Хто, хто в невисокому живе?

- Я, муха-горюха. А ти хто?

- Я, жаба-жаба. Пусти мене жити!

- Заходь! Разом веселіше.

- І стали вони жити удвох.

- Стоїть у полі теремок, теремок. Він не низький, не високий, не високий. Як по полю, полю зайчик скаче, у дверей зупинився і стукає: «Тук-тук-тук».

- Хто, хто в теремочке живе? Хто, хто в невисокому живе?

- Я, муха-горюха.

- Я, жаба-жаба.

- А ти хто?

- А я, зайчик-попригайчік. Пустіть мене жити!

- Заходь! Разом веселіше.

- І стали вони жити втрьох.

- Стоїть у полі теремок, теремок. Він не низький, не високий, не високий. Як по полю, полю, лисичка біжить, біля дверей зупинилася і стукає: «Тук-тук-тук».

- Хто, хто в теремочке живе? Хто, хто в невисокому живе?

- Я, муха-горюха.

- Я, жаба-жаба.

- А я, зайчик-попригайчік.

- А ти хто?

- А я, лисиця-руда краса. Пустіть мене жити!

- Заходь! Разом веселіше.

- І стали вони жити вчотирьох.

- Стоїть у полі теремок, теремок. Він не низький, не високий, не високий. Як по полю, полю вовк бреде, біля дверей зупинився і гарчить:

- Хто, хто в теремочке живе? Хто, хто в невисокому живе?

- Я - муха-горюха!

- Я, жаба-жаба

- Я, зайчик-попригайчік

- Я, лисиця-руда краса

- А ти хто?

- А я, вовк-вовчик, сірий хвостище. Пустіть мене жити!

- Заходь! Разом веселіше.

- І стали вони жити вп'ятьох.

- Стоїть у полі теремок, теремок. Він не низький, не високий, не високий. Як по полю, полю, ведмідь бреде, біля дверей зупинився і реве:

- Хто, хто в теремочке живе? Хто, хто в невисокому живе?

- Я, муха-горюха.

- Я, жаба-жаба.

- Я, зайчик-попригайчік.

- Я, лисиця-руда краса.

- Я, вовк-вовчик, сірий хвостище.

- А ти хто?

- А я, ведмідь. Пустіть мене жити!

- Так, куди ж ми тебе пустимо! Тут і так тісно, ​​а ти - великий!

- Розлютився ведмідь і поліз на теремок, розчавив його і всі звірі розбіглися.

- Звірі збираються в коло і співають пісню:

- Ми побудуємо новий будинок, новий будинок. Досить місця всім там в ньому, всім там в ньому.

- Будемо весело там жити - не тужити, не тужити. Дружно в гості все ходити, все ходити.

Пропонує дітям розіграти казку «Теремок» за ролями Розігрують казку за ролями Активізація зв'язного мовлення через монологи героїв

Активізація зв'язного мовлення через монологи героїв.

Активізація зв'язного мовлення через монологи героїв

Активізація зв'язного мовлення через монологи героїв

Активізація зв'язного мовлення через монологи героїв.

Активізація зв'язного мовлення через монологи героїв

Заключна частина (підсумок) - Назвіть головну ідею цієї казки? (Жити дружно, не сваритися)

- Який сенс казки? (Разом нічого не страшно, все можна подолати)

- Заняття закінчено

Проводить рефлексію, підводить підсумок.

Дякує дітей за спільну діяльність.Відповідають на питання педагога повним відповіддю Розвивається мислення, мова.

У дітей виникає відчуття власної значущості, гордості за виконане спільну справу.

rozrobka.in.ua

Конспект театралізованого уроку «Подорож в театр»

(для дітей підготовчої групи)

Програмне зміст: познайомити дітей з історією виникнення театру, з різними видами театральних ляльок (маріонетки, об'ємні ляльки з поролону).

Розвивати здатність бачити себе очима однолітків, навички співпраці, поваги іншого, впевненість у собі. Вправляти в управлінні ляльками. Розвивати вміння передавати образотворчими засобами внутрішній світ ляльки, показати своє ставлення до неї.

Виховувати доброзичливе ставлення один до одного.

Матеріал:

програвач, ляльки - маріонетки, об'ємні ляльки з поролону, декорації, «чарівна скринька», фломастери, рамка - дзеркало, ноутбук.

Хід заняття

Діти входять в групу, стають півколом.

Вихователь: Здрастуйте, діти. Я рада вас бачити. Давайте станемо в коло і познайомимося. Мене звати Людмила Олексіївна.

А як звати вас, я зараз дізнаюся. Ви будете по колу подавати руку один одному і називати своє ім'я лагідно.

Давайте побажаємо всім Доброго дня і веселого настрою!»

Діти, хто з вас був у ляльковому театрі? (Відповіді дітей)

Що ви там робили? (Відповіді дітей)

Хто вам показував казку? (Ляльки)

Багато хто з вас бували в театрі і дивилися цікаві вистави. Але як з'являється спектакль, хто допомагає ожити ляльок? Сьогодні ми про це дізнаємося.

Я пропоную вам здійснити захоплюючу подорож в театр. Ми познайомимося з його історією, дізнаємося, яким він був у стародавні часи, і яким став зараз, побачимо театральні ляльки і навчимося керувати ними. Отже, в дорогу.

Вихователь: послухайте, які слова треба сказати: Повернись, повернись і в театрі виявися. Давайте скажемо разом. Сідайте на килим і послухайте мою розповідь.

Театральне мистецтво виникло давним-давно, в країні - Стародавня Греція. Жителі цієї країни - давні греки, будували театри під відкритим небом. У театрі була сцена, де актори розігрували спектаклі і п'єси, і високі зорові місця. (слайди)

Коли актори виконували сумну п'єсу - трагедію вони надягали на обличчя сумні, похмурі маски. Якщо на сцені розігрувалася весела п'єса - комедія, актори надівали веселі, усміхнені маски. (слайди) (Давайте разом скажемо (трагедія, комедія разом; пошепки).

Пропоную вам гру «Дзеркальце». Станьте парами обличчям один до одного. Той, кому я дам рамочку, буде дзеркало. Той, хто дивиться у дзеркало, говорить такі слова: Світло мій, дзеркальце, скажи, та всю правду розкажи: який у мене настрій?». Дзеркало відображає, тобто повторює настрій того, хто в нього дивиться.

Вихователь: А зараз передайте рамку своєму другові. Пограємо ще раз. Молодці. Чудово впоралися з завданням. Покладіть рамочки на стіл, продовжимо нашу подорож, сідайте.

Пройшли роки і в містах, з'явилися великі, красиві будівлі - театри. (слайд). Всередині театру є великий глядацький зал. Центральне місце в ньому займає сцена, на якій виступають актори. Для того щоб дійство було яскравим і барвистим сцену прикрашають декорації (закріпити хлопчики. дівчинки). Вони допомагають глядачам опинитися біля прекрасного замку, або в дрімучому лісі біля хатинки на курячих ніжках.

У нашому місті Слобідському немає театру, але в дитячі сади приїжджають артисти з лялькового театру міста Кірова. У ляльковому театрі актори розігрують спектаклі для дітей з допомогою театральних ляльок. А керує лялькою людина, якого називають - ляльковод (закріпити з дітьми індивідуально)

Вихователь: щоб бути ляльководом потрібно впевнено, пластично рухатися по сцені, чітко і виразно промовляти слова, мати спритні руки, щоб керувати ляльками.

Зараз для вас буде звучати музика Петра Ілліча Чайковського «Вальс». Вам треба передати її характер різними красивими рухами. (під час виконання вправи вихователь: уявіть що ви на сцені, на вас дивляться захоплені глядачі, по ходу дає оцінку: як ти пластично рухаєшся....)

Вихователь: молодці, ви були чарівні.

Вихователь: Хлопці, подивіться, тут є невелика сцена. Зверніть увагу на ній щось є.

Вихователь: Так, там є чарівна скринька і театральні ляльки, а звуть їх Приветики! Візьміть по лялечці. Але щось вони не дуже схожі на Приветиков. Як ви думаєте чому? (немає особи). Якщо ляльок звуть Приветиками, які в них повинні бути особи? (привітні). Як же нам допомогти їм? (намалювати). Підійдіть до столу і намалюйте привітне обличчя своїй ляльці. (діти виконують завдання) Можна сісти на стільчик або малювати стоячи, кому як зручно. (вихователь по ходу виконання завдання дає оцінку)

Вихователь: Я рада що у вас вийшли привітні ляльки.

Давайте пограємо з ними в гру «Знайди друга». Знайдіть своїй ляльці пару по візерунку. Підійдіть один до одного і скажіть привітні слова. Послухайте які добрі слова знає мій Привіт. (Показує ляльку і говорить : «добрий день! Я дуже рада тебе бачити)

Вихователь: Які гарні слова ви знаєте і говорите їх ласкаво, привітно. Покладіть лялечок назад на сцену. Подивимося, що ще є в чарівному скриньці. Але скринька не відкриється, якщо ми не скажемо йому чарівні слова, як ви думаєте які. Скажімо разом «відкрийся, будь ласка!»

Вихователь: погляньте, яка цікава лялька. Можливо ви знаєте як вона називається - маріонетка (повторити хором і індивідуально). У цієї театральної ляльки є нитки, які кріпляться до дерев'яній паличці. Ляльководи з допомогою палички і ниток наводять маріонеток в рух.

Вихователь: брати ляльок треба обережно, за паличку, щоб не обірвати нитки. Дівчатка підійдіть і візьміть ляльку, яку вам хочеться. А зараз - хлопчики. Спробуємо керувати ними. (діє разом з дітьми).

Ці ляльки такі ніжні, між собою так дружні.

Всіх їх в коло зберемо, ми хоровод заведемо.

Зверніть увагу: всі ляльки різні. Як ви думаєте герої якої казки тут зібралися? (Теремок)

У нас сьогодні буде незвичайна казка, як ви думаєте, чому? Пропоную вам показати цю казку, я буду оповідачкою, а ви - артистами-ляльководами.

Підійдіть сюди. Це - зоровий зал, глядачі з нетерпінням чекають подання. Тут - сцена, на якій стоять декорації, а стільчики - наш домок - Теремок. Хто в казці перший підійшов до терему? (потім хто тощо). Подивіться як моя лялька буде рухатися по сцені. Отже, починаємо подання. Не забувайте голосом передавати характер героя. (показали)

Вихователь: всі чудово впоралися зі своєю роллю, виступили як справжні актори. Мишка говорила тонким голоском, а від голосу ведмедя навіть мені стало страшно.

Вихователь: ось і закінчилось наше театральне уявлення. Ваша дружба, старання допомогли вам показати казку. Ви були справжніми артистами, а артисти після подання виходять на уклін.

Вам сподобалося в театрі? На згадку про нашу подорож я дарую вам цих казкових героїв.

Зараз нам пора повертатися в дитячий сад. Наша подорож підходить до кінця. Давайте скажемо «Повернись, повернись і в саду опинившись!»

Вихователь: Давайте згадаємо, що ми дізналися про театр.

1. В якій країні з'явився перший театр В давній Греції).

2. Як називаються веселі вистави (комедії), сумні (трагедії)

3. Що є всередині театру (сцена, зорові місця).

4. Як називають ляльок, яких приводять в рух, смикаючи за нитки.

5. Хто управляє ляльками. (ляльководи)

Вихователь: якщо вам сподобалося наше подорож, покажіть великий палець, піднявши його вгору. Якщо не сподобалося - опустивши його вниз.

Я рада що вам всім сподобалося. Всього доброго, до побачення.

Для наших гостей я теж приготувала лялечок.

Читайте також:

vihovateli.com.ua

Конспект заняття театрального гуртка

Тема: Ознайомлення з предметом. Ознайомлення вихованців із видави театру.

Мета: познайомитись із вихованцями; формувати уявлення про театр, інтерес до театральної діяльності; ознайомити вихованців із видами театру, із завданнями роботи гуртка. Виховувати культуру спілкування.

Методи: інформаційні, словесні, наочні.

Тип заняття: вивчення нового матеріалу

Форма роботи: колективна, групова.

Обладнання:

Хід заняття.

І. Підготовча частина.

1.1. Організаційний момент.

1.2. Знайомство із вихованцями.

- Здрастуйте, діти! (Здрастуйте!)

- Яке чарівне слово! А що воно позначає? («Будьте здорові»)

- правильно. Давайте зараз пограємо!

(діти виконують рухи за педагогом)

Здрастуйте, ручки!

(Хлопок в долоні на кожен склад)

- Здрастуйте ніжки! (Марш на місці на кожен склад)

- Здрастуйте щічки! (Поворот голови на кожен склад)

- Здрастуйте губки (повітряні поцілунки один одному)

- Діти, мене звати Марина Володимирівна, я керівник театрального гуртка «Подих Мельпомени», ви з сьогоднішнього дня – вихованці цього гуртка.

1.3. Повідомлення теми та мети заняття.

Театр – це гра, в якій приймають участь актори.

На заняттях нашого гуртка ми будемо вчитися стати акторами, акторської майстерності, правильної вимови. Ми з вами будемо працювати над постановкою казок, сценок, будемо працювати над віршами, щоб потім показати все це глядачам, насамперед, вашим батькам!

- Сьогодні у нас буде незвичайне заняття, ми не будемо сьогодні відкривати підручники, не будемо виходити до дошки. Мета нашого сьогоднішнього заняття відкрити для себе чарівний світ театру! Ми дізнаємось які театри бувають, хто працює в театрі, а також спробуємо увійти у роль актора.

ІІ. Основна частина.

2.1. Вивчення нового матеріалу.

а) Розповідь керівника гуртка.

Театр – це диво, яке живе поряд з нами. До нього не можна доторкнутись руками та почути.

Театр здатен заставити нас сміятися та плакати; це місце, в якому багато таємничих та надзвичайних перевтілень.

Театр – це поєднання музики, малювання, фотографії і навіть кіно.

Основні працівники театру: актори – люди які грають ролі у виставах, режисер – він ставить ці вистави, гримери – люди, які перетворюють актора в образ, художники – вони малюють декорації для вистав, працівники сцени.

Нас найбільше цікавлять актори, адже ми з вами будемо вчитися ними бути. Актори грають різноманітні ролі. Вони на сцені можуть перетворюватися будь у кого. можуть грати глупого короля або капризну принцесу. Можуть перетворитися в маленьку собачку чи зайчика.

Театр існував у древніх греків. Їм першим прийшла ідея представляти свої сказання про своїх богів і героях в живих обличчях. Вони зрозуміли, як прекрасно, повчально та цікаво може бути театральна вистава, де замість розповідача виступали ті самі люди, про яких розповідається в легендах, казках. Адже людина краще вірить в те. Що відбувається в неї на очах. В давнину актори грали на відкритому повітрі. Майже все населення міста було присутнє на виставі. Від грецького театру ми запозичили назву для нашого, сучасного театру. (демонстрація картинок театрів).

Різновиди театру: театр ляльок, дитячий театр, вуличний театр, драматичний театр, балет, театр тіней, театр світу, музичний театр (демонстрація картинок театрів).

Давайте зараз заглянемо у світ театру та переглянемо фрагмент вистави (перегляд фрагменту вистави)

- Актори грали виставу на сцені, а глядачі спостерігали за дією вистави в залі.

Але перед тим, як показати глядачеві виставу, актори дуже багато працювали. Режисер театру розподілив спочатку акторам ролі, актори спочатку працювали над виразним читанням, потім вчили слова напам’ять, після цього проходили багато репетицій, де режисер керував акторами: де і як стати їм, як правильно сказати тощо. А художники –декоратори намалювали та виготовили декорації.

В нашому театральному гуртку «Подих Мельпомени» - ви актори, а я режисер. Я буду вам допомагати правильно увійти в образ, та як найкраще донести глядачеві ідею вистави.

2.2. Робота над інсценуванням казок.

- Зараз ми з вами перенесемось у чарівний світ театру та спробуємо себе в ролі справжніх акторів. Ви всі знаєте такі казки як «Ріпка», «Колобок». А давайте спробуємо їх поставити на уявній сцені. Але спочатку давайте з вами пригадаємо ці казки та перекажемо їх. (переказ казок ланцюжком, керівник гуртка демонструє картинки до казок).

- А тепер давайте з вами розподілимо ролі та покажемо нашу першу виставу.

(керівник гуртка розподіляє ролі та дає реквізити дітям).

- Коли прем’єра відбулась – глядачі дарять свої оплески акторам. (Оплески).

ІІІ. Заключна частина.

- Чи сподобалось вам сьогоднішнє заняття?

- Що найбільше запам’яталось?

- Чим ми будемо займатися на заняттях гуртка «подих Мельпомени»?

- Що таке театр? Які види театру ви запам’ятали? Хто працює в театрі?

- Давайте з вами зараз намалюємо театральну сцену із акторами.

Додаткове завдання.

Театр-експромт «Красная ягодка»

Д. лица: красная ягодка, могучий дуб, ветер, шмель, медведь, заяц.

На зеленой опушки леса рядом с могучим дубом росла красная ягодка. Она весело кивала головкой то влево, то вправо, потом поднимала свои листики вверх и весело встряхивала ими. Могучий дуб махал ягодке в ответ своими ветками. Вдруг на полянку прилетел проказник ветер. Он закружил возле красной ягодки, стал на нее дуть. Красная ягодка закачалась на своей тонкой ножке. Ветер закружился вокруг могучего дуба, ветки дуба закачались. Потом ветер улетел, громко свистнув на прощание. Красная ягодка облегчено вздохнула. Неожиданно на полянку выскочил заяц. У него были длинные уши и косые глаза. Он весело скакал возле могучего дуба, потом убежал прочь. Тут на полянке появился веселый полосатый шмель. Он громко жужжал, кружился вокруг красной ягодки и снова жужжал. Потом шмель покачался на ветках могучего дуба. Устав, шмель лег отдохнуть под листики красной ягодки и уснул. Красная ягодка весело покачиваясь га тонкой ножке, кивая красной головкой. Но вот на полянку приковылял лохматый медведь. Он громко ревел и шел медленно, переваливаясь с ноги на ногу. Вот медведь подошел к могучему дубу и стал тереться спиной о него. Могучий дуб зашатался. Тут медведь увидел красную ягодку. Он подошел, наклонился к ней, и красная ягодка затрепетала. . но медведь не торопился ее срывать. Он шумно плюхнулся на землю, где спал полосатый шмель, и чуть не раздавил его. Шмель взвился и со всего маху впился медведю в нос. Медведь заревел и бросился наутек. Шмель не отставал, пока медведь не убежал с полянки. И вновь по полянке кружил ветер, но тонкой ножке качалась красная ягодка, шумел ветвями могучий дуб, скакал ушастый заяц и жужжал шмель.

infourok.ru

Конспект заняття з театралізованої діяльності «Хто в будиночку живе?» Для дітей молодшого дошкільного віку

Людмила Оніпко Конспект заняття з театралізованої діяльності «Хто в будиночку живе?» Для дітей молодшого дошкільного віку

Мета: - Активізувати мова дітей.

- Закріпити знання дітей про тварин, які живуть в лісі: лисиця, вовк, ведмідь, заєць;

- Розвивати координацію рухів, зорове і слухове сприйняття, навчати дітей елементам театралізованої діяльності;

- Виховувати любов до навколишньої природи;

- Виховувати емоційну чуйність.

Матеріал: будиночок, дерева зображують ліс; іграшки лялькового театру: лисиця, вовк, ведмідь, заєць.

Хід.

Вихователь: - Хлопці, давайте сьогодні вирушимо в ліс до лісових друзям, які живуть в теремку. А щоб дійти до Теремка, треба пройти лісовими стежками - доріжками.

Музично - ритмічне вправу «Великі ніжки»

(імпровізація)

- Великі ніжки йшли по доріжці / 2 рази

- Маленькі ніжки йшли по доріжці / 2 рази

Подивіться, тут і струмочок біжить, його треба перестрибнути. - (От молодці, все перестрибнули! Ніхто ніжки по замочив? - молодці)

Ось ми і дійшли до Теремка.

Вихователь: - Варто в лісі теремок, він не низький, не високий. Хто, хто в теремочке живе? (показується зайчик)

Зайчик: Я зайчик - побігайчик, а ти хто? (іграшка підноситься до дитини, і він називає своє ім'я). Давай будемо дружити! (іграшка залишається у дитини)

Вихователь: Чи варто в лісі теремок,

Він не низький, не високий.

Хто, хто в теремочке живе?

(показується лисичка).

Лисичка: Я лисичка - сестричка, а ти хто? (іграшка підноситься до дитини, і він називає своє ім'я). Давай будемо дружити! (іграшка залишається у дитини)

Вихователь: Чи варто в лісі теремок,

Він не низький, не високий.

Хто, хто в теремочке живе?

(показується вовк).

Вовк: Я дзига - сірий бочок, а ти хто? (іграшка підноситься до дитини, і він називає своє ім'я). Давай будемо дружити! (іграшка залишається у дитини)

Вихователь: Чи варто в лісі теремок,

Він не низький, не високий.

Хто, хто в теремочке живе?

(показується ведмідь).

Ведмідь: Я ведмедик - топтишка, а ти хто?

(іграшка підноситься до дитини, і він називає своє ім'я). Давай будемо дружити! (іграшка залишається у дитини)

Вихователь: Хлопці, а як вміє ходити зайка? Лисичка? Дзига? Мишка? (Діти імітують ходьбу звірів).

Хлопці, давайте пограємо з лісовими друзями. Ховайте звірів за спинку.

Вихователь: - Зайка біля ялинки сидить, Він вухами ворушить. Де зайчик сховався?

- Ось він. (Дитина показує зайчика)

Вихователь: - Хлопці! Пограємо з зайчиком?

Гра: «Я веселий зайчик»

Я веселий зайчик.

Стриб-скок, стриб-скок, стриб-скок, стриб-скок.

Зайчик - побігайчик.

Стриб-скок, стриб-скок, стриб-скок, стриб-скок

Вихователь: - А де ж дзига - сірий бочок, він в ліс втік, діткам «до побачення» не сказав. Куди дзига втік?

- Ось він. (Дитина показує вовка)

Вихователь: - Хлопці! Пограємо з вовком?

Гра: «Догонялки»

Вихователь: - Ось дерево стоїть. Хто ж за деревом сидить? Хто на діток так дивиться? Це руда ... лисичка. Де сховалася лисичка?

- Ось вона. (Дитина показує лисицю)

Вихователь: - Хлопці! Пограємо з Лисонька в хованки?

Гра: «Хованки» (діти закривають очі, а лисичка шукає, хто не сховався)

Вихователь: - Теремок варто, Теремок тремтить, Хто ж в теремку хропе? Це Мишко наш спить. Де ведмедик?

- Ось він. (Дитина показує ведмедя)

Вихователь: Мишко - дружок!

Ти ребяток, що не лякай,

Ти з хлоп'ята пограй!

Рухлива гра «У ведмедя у бору»

вихователь:

Ой, хлопці, нам пора повертатися в садок! А лісовим друзям пора відпочивати, вони втомилися. До побачення друзі! Ось йдемо ми по доріжці дружно пісеньку співаємо!

(Діти співають і інсценують пеню «Топ, топ»).

Рушили ніжки, топ, топ, топ!

Прямо по доріжці, топ, топ, топ!

Ну-ка веселіше, топ, топ, топ!

Ось як ми вміємо, топ, топ, топ!

Тупають чобітки, топ, топ, топ!

Це наші ніжки, топ, топ, топ!

Вихователь: Ось ми і в садку.

detkam.in.ua

«Казковий театр». Конспект заняття з розвитку мовлення з елементами театралізованої діяльності в старшій групі

Олена Вашкевич «Казковий театр». Конспект заняття з розвитку мовлення з елементами театралізованої діяльності в старшій групі

МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНА ДОШКОЛЬНОЕ УСТАНОВА «СВІТЛЯЧОК»

МУНІЦИПАЛЬНОГО ОСВІТИ КРАСНОПЕРЕКОПСЬКИЙ РАЙОН РЕСПУБЛІКА КРИМ

"Казковий театр"

Конспект заняття з розвитку мовлення

з елементами театралізованої діяльності

у старшій групі

підготувала:

вихователь Вашкевич Е. В.

2015 рік

Мета: Розширювати уявлення дітей про театр і театралізованої діяльності.

Закріплювати вміння згадувати назву улюблених казок, відгадувати загадки.

Тренувати в передачі емоцій мімікою, жестами, без проголошення слів, а так само в умінні розрізняти емоційний стан героїв і передавати його інтонацією голосу.

Розвивати артикуляційний апарат, формувати правильне мовне дихання і тривалий ротової вдих.

Удосконалювати творчі навички, вміння взаємодіяти з іншими персонажами, вміння інсценувати вірші, сценки.

Збагатити словник дітей театральними термінами: артист, емоції, міміка, пантоміма.

Виховувати артистизм, естетичні почуття, вміння перевтілюватися, уяву, фантазію.

Обладнання: декорації лісу, костюми ведмедя, білки, зайця, лисиці, їжака, зображення гномів з різною мімікою на обличчях, Скриня, квиточки із завданнями

хід заняття

- І дорослі і діти дуже люблять казки. Наприклад моя улюблена казка ".", А у вас?

- У світі багато казок смутних і смішних, і прожити на світі нам не можна без них.

- А де можна зустріти казку? (в кіно, в книзі, в мультфільмах, в театрі,.).

- А хто показує казки в театрі? (артисти).

- А ви хотіли б стати артистами і самі показувати казки?

- Дуже шкода, що у нас в селі немає театру. А давайте ми театр попросимо прийти до нас в гості. Я знаю чарівні слова. Давайте тихо скажемо:

Театр, в гості приходь!

Тепер потрібно сказати трошки голосніше. А тепер-голосно.

(з'являється казкова скриня з нього визирають квиточки із завданнями)

- Щоб скриню відкрився, а ми стали артистами потрібно виконати театральні завдання від різних театрів. Візьмемо перший квиток. Тут завдання від

"Театру язичка".

Щоб стати хорошим артистом, вміти чітко і красиво говорити потрібно потренувати язичок.

Артикуляційна гімнастика.

- Зробіть глибокий вдих і скажіть на видиху: "Чокі, чоки, чоки, чок, попрацюй язичок". (Повторюють всі діти, потім 2-3 індивідуальних повторів).

- А тепер язичок може попрацювати:

Вправи для мови

- "Гойдалки" - кінчиком язика стосуватися то верхній, то нижньої губи.

- "Годинки" - кінчиком язика стосуватися то правого, то лівого куточка губ.

- "Мама шаткує капусту" - покусати кінчик язика.

- "Ставимо укольчики" - кінчиком язика торкатися по черзі в кожну щоку.

- "Почистим зубки" - водити мовою по верхніх і нижніх зубів.

- "Жало змії" - тонкий мова висунути з рота і швидко заховати назад.

- "Лопата" - спробувати дістати кінчиком язика до носа, до підборіддя.

--Молодци, добре впоралися із завданням від "Театру язичка" Візьмемо наступне завдання. Воно від "Театру пантоміми". Ви знаєте, що таке пантоміма? Це коли показують почуття героїв без слів: виразом обличчя, жестами, рух тіла. Ця вправа на мовчання.

"Театру пантоміми".

Перше завдання для дівчаток.

- Потрібно показати, як танцює Фея на балу у Попелюшки.

- Як злиться відьма, дізнавшись, що Білосніжку врятували гноми.

Завдання для хлопчиків.

- Як радіє Буратіно, коли знаходить золотий ключик.

- Як сердиться вовк на зайця.

А все разом хлопці покажемо.

- Як сумує зайчик, коли лисиця його вигнала з будиночка.

_ Молодці впоралися з другим завданням. Візьмемо наступне завдання. воно від

"Театру Емоцій"

Емоції-Це коли ми дивимося на обличчя людини і розуміємо який у нього настрій. Для вас це завдання повинне бути легким. Зараз тільки потрібно згадати наших знайомих гномів. Яку емоцію ви бачите на обличчі кожного гнома?

(Зображення гномів: сумного, веселого, злого, здивованого, переляканого.)

Діти називають емоцію, а потім розповідають вірші, передаючи емоції голосом, мімікою.

Смуток. Всі хлопці у дворі весело грають. Тільки гном хворіє вдома і з ранку нудьгує.

Подив. Гном взимку зловив сніжинку, підібрав на гірці крижинку

Прибіг додому і. Ах! Лише вода була в руках.

Страх Ніч прийшла і в темряві тіні рухаються всюди.

Гном заліз під ліжко. Сховався і став тремтіти.

Злість. Цілий день він хмурить брови і загрожує всім кулаком.

Так, сьогодні гном не в дусі. Відвідаємо його потім.

Радість. У нього сьогодні день народження і подарунків від друзів не злічити

Книжки, солодощі, іграшки. Навіть куля повітряна є.

- Ви впоралися і з цим завданням і скриню відкрився. Але виявляється завдання на цьому не закінчилися. Нам потрібно виконати ще одне завдання. Ми повинні, отгадав загадки, дізнатися, які костюми заховані в скрині, а по костюмах здогадатися назва казки, яку ми, як справжні артисти, зможемо зіграти.

"Театру загадок"

- Стрибун-боягуз, хвіст-коротун, очі з Косинка, вушка уздовж спинки, одежинка в два кольори: білий на зиму, сіра на літо. (Заєць)

- Ходжу в пухнастою шубі, живу в густому лісі, в дуплі на старому дубі горішки я гризу. (Білка).

- Руда, з пухнастим хвостом, живу в лісі під кущем. (Лисиця).

- Сердитий недоторка живе в глушині лісовій. Голок дуже багато, а нитки жодної. (Їжак).

- Клишоногий і великий спить в барлозі він взимку. Любить шишки, любить мед. Ну-ка, хто ж назве? (Ведмідь).

(У міру того, як діти відгадують загадки, зі скрині дістаються шапочки звірів і надягають дітям на голову).

Ви все загадки дуже швидко відгадали. Можете сказати, з якої казки ці герої? ( "Осінній діалог")

Тепер ви справжні артисти з театру драматизації і ми з вами можемо зіграти для наших гостей казку

"Осінній діалог"

Ведмідь. За завалів, по ярах йшов ведмідь хазяйським кроком

- Відповідайте, звірі, мені Все готові до зими ?.

Лиса -Так, - відповіла лисиця. Я зв'язала рукавиці.

Рукавиці нові, м'які, пухові.

Заєць А у нас є валянки, - відповідали зайченя.

Що нам хуртовина так заметіль. Хочеш Мишко примір.

Білка. - Дивиться білка з дупла: я горішків припасла

Високо моє дупло, в ньому і сухо і тепло.

Їжачок. Виліз Їжачок з листя: - Про мене забули ви.

Тут, в кущах моя хатинка. А в хаті - грибів діжка.

Ведмідь. Обійшов Ведмідь весь ліс і в барліг спати поліз

Лапу в пащу засунув він і побачив солодкий сон.

detkam.in.ua

Конспект заняття з театралізованої діяльності в старшій групі.

«Давайте будемо ввічливі»

Мета: Виховувати ввічливість у дітей, комунікативні якості; залучати дітей до активної участі в іграх, інсценізаціях;

Розвивати діалогічне та монологічне мовлення і її інтонаційну виразність;

Вдосконалювати навички управління театралізованими ляльками різних систем у виставі А. Барто «Ведмежа невіглас»;

Збагачувати та активізувати словник дітей, закріплювати правильну вимову звуків, удосконалювати інтонаційну виразність мови;

Спонукати брати участь у танцювальній, пісенної імпровізації;

Вчити передавати емоційний стан літературного персонажа за допомогою різних засобів виразності.

Ход заняття

Діти разом з вихователем входять в зал

- Хлопці, ми з вами прийшли в театральну студію нашого саду. Тут оживають на сцені казки. А в казках беруть участь різні герої. А хто виконує ролі цих героїв? (Артисти)

- Ось ми сьогодні з вами теж будемо артистами і виконаємо різні ролі. (На столі лежать шапки-маски)

- Що ви бачите на столі? (Театральні шапки-маски). Можна оживити? Одягніть ці маски і давайте покажемо сценку, яка називається «Ввічливі слова» (Е. Машковська).

(Діти одягають маски: їжака, вівці, качки, оленя, ведмедя, півня, зайця, лисиці, вовка та ін Касир займає місце за касою, діти шикуються в чергу в касу, веде встає поруч.)

Ведучий:

Театр відкривається, до початку все готово.

Квитки пропонуються за ввічливе слово.

В три години відкрилася каса,

Зібралася маса народу.

Навіть їжачок літній

Притащився ледь живий.

Касир: Проходьте, милий їжачок, вам квиток в якому ряду?

Їжак: Мені ближче, погано бачу, ось... Спасибі! Ну, піду!

Ведучий: Говорить овечка.

Овечка: Мені одне місце! Ось моє... ДЯКУЮ - добре слівце.

Ведучий: А ось і качка.

Качка: Кряк! Цілий ряд для мене і для каченят!

Ведучий: І прокрякала качка ДОБРОГО РАНКУ! Прискакав олень.

Олень:

ДОБРИЙ ДЕНЬ! Якщо тільки вам не лінь,

Шановний касир, я б дуже попросив

Мені, дружині і доньці у другому рядочке

Дайте кращі місця. Ось моє будь ЛАСКА!

Ведучий: І раптом, отпихнув старих, півнів, борсуків, увірвався клишоногий, віддавив хвости і лапи, зайця стукнув похилого...

Ведмідь: Каса, видай мені квиток!

Касир: Ваше ввічливе слово?

Ведмідь: У мене такого немає!

Касир: Ах, у вас такого немає? Не отримаєте квиток!

Ведмідь: МЕНІ КВИТОК!

Касир: Ні! Ні! Не стукайте - мій відповідь! Не рычите - моя порада! Не стукайте, не рычите, ДО ПОБАЧЕННЯ, ПРИВІТ!

Ведучий: Касир ведмедю квиток не дав. Клишоногий заридав.

- Хлопці, чому ведмедю не дали квиток? (Він грубий, не ввічливий)

- А чи можна це виправити? (Треба навчити його добрим, ввічливим словами.

Діти ще раз називають ввічливі слова. Ведмідь повторює, касир даємо йому квиток.

- Хлопці, молодці, ви добре виконали свої ролі, оживили маски, а зараз зніміть їх. (Діти знімають маски).

- А зараз я пропоную вам подивитися казку про іншого ведмедика, він теж був нечемним, неслухняним. А допоможуть нам показати цю казку наші артисти. (Діти йдуть на сцену, переодягаються в ляльку з «живою рукою» - ведмежа, «лялька-люди» (підлозі) - ведмідь, ведмедиця).

Сцена відкривається, звучить музика, дитина-ведмежа скаче по сцені, озорует.

Ведуча 1

Був синок у матінки-маленький ведмедик.

В маму був фігурою-буру ведмедицю.

Ведуча 2

Уляжеться ведмедиця

Під деревом у тіні,

Син поруч приєднатися,

І так лежать вони.

Він впаде...

Ведмедиця Ах, бідненький

Ведуча 2 Його шкодує мати.

Ведмедиця Розумніші в заповіднику дитини не знайти!

Ведуча 1

Синочок дисципліни

Зовсім не визнає!

Знайшов він мед бджолиний -

І брудної лапою в мед!

Мати каже...

Ведмедиця Май на увазі - так не можна хапати їжу!

Ведуча 2

А він як почав плямкати,

Измазался в меду.

Мати за ним доглядай,

Мучся з синочком:

Мій його, приглаживай

Шерстку мовою.

До ведмедиці підходить ведмідь.

Ведуча 1 Батьки розмовляють - він заважає розмові.

Ведмідь Перебивати не слід дорослого ведмедя!

Ведмідь усуває ведмедика, той тікає.

Ведмідь Вчора пропав кудись,

Матуся збилася з ніг!

Скуйовджений, кошлатий,

Прийшов додому синок

І заявляє мамі...

Ведмежа А я валявся в ямі!

ведмідь

Жахливо він вихований, всю ніч реве, не спить він!

І мати нищить просто тут хіба вистачить сил? (співає)

Пісня колискова

Ведуча 2

Бура ведмедиця

Три дні ходила похмура,

Три дні горювала...

Ведмедиця

Ах, яка я дура

Синка любила!

Ведуча 1 Радитися до чоловіка ведмедиця пішла.

Ведмедиця

Синок-то наше все гірше,

Не ладяться справи!

Не знає він пристойності -

Він зруйнував будинок пташиний,

Б'ється він у кущах,

У громадських місцях.

Ведуча 1 Заревів у відповідь ведмідь...

Ведмідь

Я при чому тут, жонка?

Це мати повинна вміти

Впливати на ведмедика!

Синок - ваша турбота,

На ви і матуся.

Ведуча 2

Але ось дійшла і до того,

Що на ведмедя самого,

На рідного тата,

Мишко підняв лапу.

Ведуча 1 Батько, сердито виття, відшмагав шибеника.

(Зачепило за живе, Як видно, і батька.)

Ведуча 2

А ведмедиця скавчить,

Сина чіпати не велить.

Ведмедиця

Бити дітей неприпустимо!

У мене душа болить...

Ведуча 1 Негаразди в сім'ї ведмежою...

Ведуча 2 А синок росте невігласом!

Ведмідь

Я знаю з чуток, і люди кажуть

Що такі ведмедики є серед хлопців

- Хлопці вам сподобалася казка про ведмедика-нечему? А чи є серед вас такі ось ведмежата? Я сподіваюся, що всі ви правильно виховані, ввічливі і не розпещені. І будь ласка, завжди залишайтеся такими добрими і слухняними. Ви мені обіцяєте? (відповіді дітей).

Сьогодні ви всі були активними і дуже добре виконували свої ролі і я хочу вам подарувати невеличкі сувеніри-подарунки.

ЛІТЕРАТУРА

1. Антипина А.Є. Театралізована діяльність в дитячому садку.

2. Маханева М.Д. Театралізовані заняття в дитячому садку.

3. Караманенко Т.М., Ляльковий театр - дошкільнятам.

4. Що таке театр? М, Лінка-Прес, 1997.

5. Петрова Т.І. Театралізовані ігри в дитячому садку.

Читайте також:

Статті по темі:

vihovateli.com.ua